Градинарството е одличен начин да примените физичка активност, а во исто време да го разубавите соседството. Сепак, треба да се заштитите и да преземете соодветни мерки на претпазливост кога сте надвор со алатки, хемикалии и инсекти. 

Повредите со косилките може да варираат од мали изгореници и исекотини до скршени коски и ампутации. Заштитете ги рацете додека ја користите вашата косилка за трева оваа сезона следејќи ги нашите совети. 

РАКА е термин што се користи за дефинирање на горниот екстремитет. Таа ги вклучува рамото, надлактицата, лактот, подлактицата, рачниот зглоб и шаката. Раката е многу сложен дел од телото, а сите делови на горниот екстремитет се неопходни за функционирање на рацете. 

Нашите раце служат за многу цели. Рацете ни помагаат да јадеме, да се облекуваме, да пишуваме, да заработуваме, да создаваме уметност и да извршуваме многу други активности. 

 

Контакт

  •  

    Ул. 11 Октомври бр.53, Скопје

  •  

    Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…