fessh mk

Второто Собрание на Здружението за ХИРУРГИЈА НА РАКА се одржа на ден 14.12.2020 година. На собранието како почесен гостин присуствуваше и Генералниот секретар на FESSH, Dr.Daniel Herren (Швајцарија), како и г-ѓа Andrea Gotz, менаџер на FESSH.
Д-р Даниел Херен, ги поздрави присутните и ја престави Eвропската федерација на здруженијата за хирургија на шака. Преку презентација ги запозна членовите со организацијата и нејзините столбови, зборуваше за нивните задачи, активности и акционен план.
Д-р Даниел Херен ги претстави можностите и бенефициите кои Европската федерација ги нуди за македонските членови. Му благодариме на Д-р Даниел Херен за учеството на нашето годишно собрание.

TEXT_SHARE

 

Контакт

  •  

    Ул. 11 Октомври бр.53, Скопје

  •  

    Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…