fessh mk

Почитувани членови и колеги! Со големо задоволство сакаме да ви соопштиме дека Македонското здружение за хирургија на раката стана полноправен член на Европската федерација на здруженија за хирургија на шаката (FESSH). На 02 септември 2020, на Годишното собрание на делегатите на FESSH, со гласање беше ратификувано нашето членство со статус на Full member, со што на нашите членови им стануваат достапни сите бенефиции што ги нуди федерацијата! На сите наши членови им го честитаме приемот во FESSH, а останатите колеги ги покануваме да се зачленат во Македонското здружение за хирургија на раката!
Целосната листа на членови на FESSH е на селдниот линк: http://fessh.com/member-societies/

TEXT_SHARE

 

Контакт

  •  

    Ул. 11 Октомври бр.53, Скопје

  •  

    Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…